
Több hazai szervezet tervez létszámbővítést, de nőtt a bizonytalanság is
Óvatos optimizmus a magyar cégeknél.
Az utolsó negyedévben is munkaerőfelvételt terveznek a cégek
A hazai munkáltatók nem kevesebb, mint 18 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét a következő negyedévben, miközben csökkentést csupán 8 százalék tervez. A piaci szereplők optimizmusa közel három éve volt utoljára ennél magasabb szinten – derül ki a ManpowerGroup ma közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Nem tartanak a negyedik hullámtól, létszámot bővítenének a munkáltatók
A következő negyedévben a hazai munkáltatók 12 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 4 százalékuk tervez. Ennél nagyobb optimizmusra utoljára 2019 első negyedévében volt példa – derül ki a ManpowerGroup e héten közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
