Amikor nem veszed észre, hogy kiégtél...

Amikor nem veszed észre, hogy kiégtél...

Néhány éve egy csaknem teljes kiégési folyamaton mentem keresztül. A kiégés Hézser (1996) szerint egy 12 lépcsős folyamat, amelynek én a 10. fokozatán voltam – ez pedig a „belső üresség” állapota. Ez alatt már csak a depresszió és a teljes kiégettség szerepel. A legutolsó szint már nagyon komoly állapot – akár szívhalálhoz is vezethet, és távozott el már így egy kedves barátom alig 40 év felett. Gyanítom, hogy a szívinfarktus az észre nem vett, vagy kezeletlen kiégés egyik lehetséges végső tünete. Szlávik Krisztina coach, motivációstérkép-tanácsadó személyes tapasztalatait és tanácsait osztja meg a kiégéssel kapcsolatban.