
… avagy vegyük már észre, hogy erősebbek vagyunk bármelyik Marvel-figuránál
Hétköznapi szuperhősök, akiknek a teljesítményét kevésszer ismerjük el úgy igazán.
Miért érné meg az apasági szabadság bevezetése?
Az újdonsült szülők életében az egyik legboldogabb és legnehezebb időszak a gyerekük születése utáni néhány hét. A kisbabának folyamatos figyelem kell, miközben a szülők kialvatlanok, és az anya fizikailag és mentálisan is próbál rendbe jönni a megerőltető terhesség és szülés után. Sok helyen viszont az apának gyorsan vissza kell mennie dolgozni, és így még több feladat hárul az anyára. Logikusnak tűnik, hogy egy jól kitalált rendszerben az apák sokat tudnának segíteni az anyáknak, ha ők is otthon tudnának néha maradni, amikor szükség van rájuk.
Az apák is mennének gyesre, ha tehetnék
Minden harmadik apa elmenne gyesre, ha lenne rá lehetősége – derül ki az Apu-kalipszis blog felméréséből. Bebizonyosodott, hogy az apák fele nem tud a munka miatt annyi időt tölteni a gyerekével, mint amennyit szeretne, harmaduk pedig emiatt frusztrált.
