15 órás munkahét: ezért lenne jó. Mindenkinek.

15 órás munkahét: ezért lenne jó. Mindenkinek.

Volt idő, amikor széles körben arra számítottak, hogy a standard munkahét hossza a közeljövőben egyre csökkenő tendenciát fog mutatni a fejlett országokban. Ehhez képest az utóbbi néhány évtizedben nemhogy csökkent volna a munkával töltött időnk, inkább növekedett. A rövidebb munkahét mellett gazdasági, környezetvédelmi és a társadalmi egyenlőség szempontjából megfogalmazott érvek sokasága áll. Számos jelentés szerint a 21 vagy 15 órás munkahét elérhető cél lenne.