Kétféle ember van. Kerüld mindkettőt!
Hasításnak hívják azt, amit most éppen társadalmi szinten csinálunk.
Mit kezdhetünk a csapat-szinten megjelenő érzéseinkkel?
Meglepő, hogy a csapatnak is van érzelmi intelligenciája, ugye? Pedig bizony van. De hogy pontosan mit is jelent egy csapat esetében az érzelmi intelligencia, és mi mindenből tevődik össze, azon érdemes elgondolkodni.
Mennyire kell egy HR-esnek, vezetőnek pszichológusnak is lennie?
Alkalmazottpszichológia-tudás a hétköznapokra HR-eseknek, cégvezetőknek, coachoknak.
Mit tehetünk a munkahelyen terjedő fake news ellen?
A fontos témákat tekintve - mint amilyen a COVID-19 is - minden munkáltatónak komoly szerepet kell vállalnia abban, hogy hiteles, objektív, politikától és világnézettől független tájékoztatást nyújtson a kollégáknak, melyre több megoldás is létezik.
The Social Dilemma: film és valóság
Dr. Újszászi Bogár László (Ph.D), a Corvinus Egyetem meggyőzéstechnikát oktató tanára szakmai szemmel nézte a The Social Dilemma című filmet.
Nem akarunk kimaradni, végül a saját életünkből maradunk ki
Soha nem volt még ekkora szabadságunk, hogy elmondhatjuk a véleményünket, és számunkra fontos ügyekről beszélhetünk, ráadásul mindezt az otthonunkból, a kanapén ülve – azonban mi is történik valójában a social mediában?
Ezt a 4 kérdést tedd fel magadnak, ha többé nem szeretnél halogatni!
Sokunk számára a halogatás jelenti a legfőbb akadályt a pozitív változások elérésében - ezért íme egy módszer, mellyel felvehetjük a harcot a halogatás ellen.
Akinek az élete egy ponton hiányt szenved, azt könnyebben beszippanthatja a közösségi média...
Interjú Koronczai Beatrix, klinikai és mentálhigiéniai gyermek- és ifjúsági szakpszichológussal.
Íme a 10 legolvasottabb cikkünk a pandémia pszichés hatásairól
Összegyűjtöttük számotokra azt a 10 legolvasottabb cikkünket, melyek a pandémia pszichés hatásaival foglalkoznak, hiszen a mentális egészségünk védelme idén kiemelt fontosságú szerepet játszott, és az elkövetkezendő időszakban sem lesz elhanyagolható.
5 pszichológiai tény a karácsonyról
Hogyan reagál az agyunk a karácsonyi képekre? Miért olyan fontosak számunkra a hagyományok? Hogyan befolyásol, sőt, akár manipulál minket a karácsonyi zene?