Első számú szabály, hogy a laptopunk kamerája alapállapotban legyen leragasztva
Igaz, hogy a mobiltelefonunkon keresztül lehallgatják a beszélgetéseinket? Igaz, hogy az okostévénk kamerája a nap 24 órájában megfigyel minket? És vajon megállítható ez az egész? Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértővel beszélgettünk.
„A dolgozókra ne pusztán erőforrásként tekintsünk, hanem emberekként, és az elfogadás is könnyebb lesz”
A Rosa Parks Alapítvány érzékenyítő kisfilmje kapcsán Suha Nikolett jogásszal, antidiszkriminációs szakértővel beszélgettünk a roma nők munkaerőpiaci nehézségeiről és saját életútjáról.
Risztov Éva: „Óriási esély, ha a semmiből kell újrakezdeni”
Robbanásszerűen indult a karrierje, aztán jött egy átok sújtotta, hosszú ezüstérem-sorozat. 19 éves korára feladta. Három év teljes kihagyás után újrakezdte: húsz kiló súlyfelesleggel, csapat nélkül, úgy, hogy szinte senki sem hitt benne. Risztov Évát faggattuk az újrakezdés tapasztalatairól és lehetőségeiről.
L. Ritók Nóra: „Onnantól, hogy az ember szembesül a mélyszegénységgel, nincs visszaút”
Interjú L. Ritók Nórával a kitörési lehetőségekről – vagyis azok fájó hiányáról.
„Egyszer csak elkezdtem megkérdőjelezni a rám szabott sorsot”
Strincz Szilvia súlyos látás- és mozgássérülten utazta be a fél világot, tanult meg négy idegen nyelvet, és éli önállóan fiatal felnőtt életét. Nem tudom, hogy írásban vissza lehet-e adni azt a pozitív kisugárzást, ami árad belőle, mindenesetre megpróbálom. Mert figyelemre méltó.
„Könnyen megszoktuk, mert nem idegen az emberiségtől a home office” – Interjú Pléh Csabával
A pandémia okozta izoláció különleges emberi helyzeteket szül. A mindannyiunk számára új helyzet megértéséhez és lélektani elemzéséhez Pléh Csaba pszichológust, nyelvészt hívtuk segítségül. Szó esik a „home office” ősi eredetéről, a pszichológiai kutatás jövőjéről és személyes karanténélményeiről is.
Az utolsó utáni órában vagyunk
Politikus ritkán vállalkozik arra, hogy tudományos ismeretterjesztő szakkönyvet írjon. Dorosz Dávid Az idő szorításában című kötete egyszerre olvasmányos és felkavaró: arra keresi a választ, hogyan kerüljük el a globális összeomlást. A szerzőt arról is kérdeztük: miként változtatta meg saját életmódját?
Ne csak a tennivalókról, hanem az érzelmeinkről is készítsünk to-do listát!
Barbara Fredricksonnal, a pozitív pszichológia legismertebb professzorasszonyával beszélgettünk.
Három és fél év Malajziában megváltoztatja az embert…
Horváth Irma többéves európai és ázsiai tanárképzési karrier után tért vissza Budapestre, és pályát módosított. Ma nemzetközi szinten jegyzett coach, a Magyar Mompreneurs nagykövete.
„Többet foglalkozom a dolgozóim lelkivilágával, mint bármi mással a cégnél”
Bármikor igénybe vehető munkahelyi coach, füstmentes szabadság és vacsora egy Michelin-csillagos étteremben a legjobb dolgozónak. Szöllősi Balázs kecskeméti trafikossal beszélgettünk.