A Trónok harcától a Hivatalig
5 sorozat, ami többet tanít az üzletről, mint bármi más
Sokan éreznek bűntudatot amikor egy-egy hétvégét a laptopjuk kijelzőjének árnyékában töltenek, ledarálva jó néhány filmet és sorozatot. Pedig akad néhány olyan alkotás, amely többet taníthat az üzleti élet fortélyairól, mint némely könyv vagy konferencia.
Trónok harca

George R.R. Martin hírhedt könyvein alapuló fiktív sorozat az egyik legnépszerűbb tv műsorok közé tartozik napjainkban. A Hét Királyság Vastrónjáért folytatott harc azonban sokat tanít a vezetésről és a hatalom dinamikájáról. A sorozat egyik legnagyobb érdeme, hogy rávilágít, bármennyire is különbözünk az átlagtól (például Jon Snow esetében a törvénytelen gyermek karaktere, vagy Tyrion Lannister mint a nemkívánt törpe), az csak még erősebb vezetővé tehet. A gyengeségeinken felülkerekedve válhatunk hiteles vezetőkké.
Better Call Saul

A méltán híres Breaking Bad (Totál szívás) nevű sorozat spinoffjaként alkották meg a Better Call Saul nevű fekete komédiát. A sorozatban Jimmy McGill – később Saul – karrierének meghatározóbb állomásait követhetjük végig. Az utat, ahogyan egy ellenséges és akadályokkal teli környezetben próbál sikeres ügyvédi prakszist kiépíteni. A sorozatban persze Jimmy a törvény szolgájának legkevésbé sem nevezhető, hiszen ő maga is sokszor letér az erkölcs útjáról, az akaratereje és kreativitása minden vállalkozó számára példaértékű lehet: hiszen addig nem nyugszik, amíg sikerre nem viszi az elképzelését.
Archer

Az animációs sorozat sok esetben igencsak elrugaszkodik a valóság talajáról, már önmagában azzal, hogy egy szupertitkos nemzetközi kémszervezet korántsem átlagos hétköznapjait festi meg. A karakterek szinte mindig ott szabotálják egymást, ahol csak tudják, a főszereplőnek, Archernek pedig folyamatos hatalmi harcokat kell vívnia a szervezetet vezető édesanyjával. Többek között megtanulhatjuk, miért nem szerencsés, ha anyu egyben a főnök is vagy miért nem érdemes házinyúlra lőni…
Városfejlesztési osztály

A fiktív Pawnee városfejlesztési osztályának mindennapjai betekintést engednek a kisvárosi bürokrácia útvesztőibe. Az sorozat egyik legfontosabb karaktere Leslie Knope, aki minden helyzetbe pozitív attitűddel megy bele, amivel a kollégáit is képes inspirálni, annak ellenére, hogy a legtöbb próbálkozásuk és fejlesztési javaslatuk kudarcba fullad. Leslie megtestesíti az elszánt irodistát, akinek mindene a munka. Az önkormányzat falain belül azonban találunk olyan karaktereket is, akik a sztoicizmus és a szarkazmus megtestesítői, ezzel is színesítve az amúgyis parádés csapatot.
A hivatal

Az egyik legismertebb irodai sorozat, amely a gif- és mémkultúra gazdagításához is hozzájárult. Ez a sorozat egy kisvárosi papírértékesítési telephely hivatali életének mindennapjairól készített valóságos dokumentumfilm köntösébe bújtatva állít elénk görbe tükröt. A főszereplő David Brent, aki saját bevallása szerint „humoros” beszólásaival igyekszik mindig „vidám hangulatot” teremteni, a maga abszurd módján. A valóság azonban az, hogy a menedzser inkább hajaz egy tehetségtelen, egocentrikus, előítéletekkel teli főnökre, aki azonban szentül hiszi, hogy mindenki szereti őt.