Körkép
Ezt gondolják valójában a világ cégvezetői a távmunkáról
A Wall Street Journal a világ legnagyobb cégeinek vezetőit kérdezte arról, mit gondolnak valójában a távmunkáról és a munkavégzés jövőjéről.
- 5+1 vezetői tipp, ami a hadseregtől kezdve az úszómedencén át az open office-okig mindenhol bevethető
- És most, hogy nincs céges reggeli és jóga, mi is adja a munkád értelmét?!
- Legjobban a munkaerővel kapcsolatos rizikó aggasztja most a világ cégvezetőit
- A digitalizáció immunitást jelenthet a cégek számára
Íme tehát néhány vezető gondolata:
„Nem látok pozitívumokat. Az, hogy nem tudunk személyesen találkozni, különösen nemzetközi szinten, tiszta negatívum.” – mondja el Reed Hastings, a Netflix vezérigazgatója az otthoni munkavégzésről.
„Őszintén, ez nem olyan, mint fizikailag együtt lenni. Ezért alig várom, hogy mindenki visszamehessen az irodába. Nem hinném, hogy visszatérünk a régi kerékvágásba, mert azt is megtapasztaltuk, hogy vannak dolgok, melyek tényleg jól működnek virtuálisan is.” – mondta Tim Cook, az Apple vezérigazgatója egy virtuális konferencián szeptemberben.
„... ez nem lesz fenntartható.” – vélekedett Bock László, a Google korábbi HR vezetője a távmunka helyzetéről.
„Úgy gondolom, mi leszünk a legelőrelátóbb cég a távmunka terén, de ezt olyan módon szeretnénk megtenni, ami mérhető, átgondolt, felelősségteljes és időben szakaszosan valósul meg.” – mondta el Mark Zuckerberg, a Facebook vezérigazgatója, ahol már május végén bejelentették, hogy a dolgozók egy része örökös home officeban maradhat.
„Sokkal nehezebb dolgozni az olyan területeken, amelyek személyes kapcsolódást igényelnek. Azt gondolom, hogy talán nem fogunk 100%-ban visszatérni az irodába, hiszen a távmunka sok esetben működik, de talán rá fogunk jönni, hogy az együttlét értéket képvisel és kihat a termelékenységre és a kreativitásra is, a kapcsolatok pedig pótolhatatlanok.” – véli Arne Sorenson, a Marriott hotelek ügyvezetője.
„Ha három hónappal ezelőtt azt mondtad volna, hogy az alkalmazottjaink 90%-a otthonról fog dolgozni és a cég jól működik, azt mondtam volna, ez egy olyan kísérlet, amit nem akarok elvégezni, mert a tévedés esélye hatalmas.” – mondta el James Gorman, a Morgan Stanley vezetője április közepén.